ZEPD #3 Czy empatię można lansować?

Prowadzi Beata Kosiacka

Czy empatię można lansować? A jeśli tak, to jak to robić w dobrym stylu? Jak zadbać o właściwe proporcje w dawaniu i braniu, w taki sposób, by obie strony wymiany mogły poczuć wzajemną zdrową relację, opartą na dobrowolności, radości i poczuciu zaspokojenia ważnych życiowych potrzeb?

Między innymi na te pytania odpowiada projekt Fundacji Atalaya „Lansujemy empatię”. To nietypowe wydarzenie jest okazją do pomagania dzieciakom i młodzieży z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych (dawniej zwanych Domami Dziecka) w spełnianiu ich marzeń, ale także sposobnością do przyjrzenia się, czym jest empatia, a może nawet do zmierzenia się z własnymi stereotypami na temat niesienia pomocy potrzebującym. Bo to często nie te materialne rzeczy są najważniejsze, ale autentyczne relacje, normalność, bycie wysłuchanym, możliwość bycia sobą, dostrzeżenie indywidualności każdego dziecka.

Wraz z moimi gośćmi: Anną Ejme, Anną Brymora i Martą Piechowicz zapraszamy do wysłuchania podcastu oraz do wzięcia udziału w akcji „Lansujemy empatię” oraz do śledzenia kolejnych pomysłów i projektów fundacji. Każdy z nas może stać się empatycznym lanserem, nie tylko od święta!

Zapraszam do posłuchania

W tym odcinku

Ciekawe strony, osoby, artykuły

Subskrypcja

Chcesz dostawać więcej inspiracji? Zapisz się na newsletter Babskiej Dżungli