ZEPD #1 Akcja Empatia — wywiad z Jacem Jakubowskim

Prowadzi Beata Kosiacka

Jeszcze do niedawna empatia była kojarzona głównie z wrażliwością, troską o drugiego człowieka, czasem nawet nadmierną opiekuńczością, współczuciem czy wręcz użalaniem się i często jako cecha była przypisywana kobietom. W racjonalnym świecie, w którym wciąż jeszcze królują słowa Kartezjusza „Myślę, więc jestem”, empatia wydaje się być na miejscu w rodzinie, w sferze osobistej, w wychowywaniu dzieci, ale niekoniecznie w biznesie.

Tymczasem badania dowiodły, że liderzy takich firm, jak Microsoft, Facebook, Tesla Motors, Alphabet (Google) czy Procter&Gamble przodują w rankingu empatii (na podstawie raportu agencji Lady Geek). Jak się okazuje, empatia jest nie tylko naszym naturalnym, biologicznym wyposażeniem, ale także kluczem do sukcesu, podstawową kompetencją biznesową, pozytywnie skorelowaną z efektywnością firmy, produktywnością oraz wysokością zysków.

Dzisiaj razem z moim gościem, Jacem Jakubowskim, prezesem Fundacji TROP, rozmawiamy o tym, czym jest empatia i jak w oparciu o nią budować relacje, w których atutem jest wzajemny szacunek, autentyczność, etyka pracy, ciekawość siebie i przyczynianie się do wspólnego dobra oraz jak grać w grę o sumie niezerowej.

Zapraszam do posłuchania

W tym odcinku

Ciekawe strony, osoby, artykuły

Subskrypcja

Chcesz dostawać więcej inspiracji? Zapisz się na newsletter Babskiej Dżungli